Adada içme suyu şebekesi arızalandı, turist girişleri durduruldu

İtalya’nın turistik adalarından Napoli Körfezi’ndeki Capri’ye turistlerin girişleri, su şebekesinin arızalanması üzerine tedbir olarak durduruldu.

AA’nın aktardığına göre, dik yamaçlı sahilleriyle bilinen Capri Adası’nda, içme suyu şebekesi arıza yaptı. Yaşanan arıza sebebiyle Capri Adası Belediye Başkanı Paolo Falco, acil bir talimatname çıkartarak adaya turist girişlerini durdurdu.

ADAYA GELENLERDEN ANA KARAYA DÖNMELERİ İSTENDİ

Bu kararla birlikte adaya sadece Capri’de ikamet edenlerin girmesine izin verilirken, halihazırda yeni gelmiş olanlardan ana karaya dönmeleri istendi. Adaya doğru yola çıkan turistleri taşıyan feribotlara da telsizlerden çıkış limanlarına dönmeleri talimatı verildi.

Belediye Başkanı Falco, basına yaptığı açıklamada, turizm sezonunda her gün çok sayıda turist ağırladıklarına dikkat çekerek, ana unsurlar olmadan temel hizmetlerin garanti edilmesinin imkansız hale geldiğini belirtti.

‘ADADA SAĞLIK VE HİJYEN DURUMU PATLAMAK ÜZERE’

Paolo Falco, “Adada sağlık ve hijyen durumu patlamak üzere. Buna karşı önlemlerimizi aldık. Kriz masasını devreye soktuk ve kısıtlayıcı talimatname çıkardık. Anacapri Belediye Başkanı, Valilik ve ilgili tüm kurumlarla beraber çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Adaya su sağlayan şebekeden sorumlu Gori şirketinin de arızayı gidermek ve şebekenin yeniden işlemesini sağlamak için çalıştığı basında yer aldı. Adanın büyük bölümüne su verilebildiği, su kesintisi yaşayanların çoğunun da depolarındaki suyu kullandığı kaydedildi.

10,4 kilometrekarelik yüz ölçümlü ve yaklaşık 14 bin nüfuslu Capri Adası, yaz turizm sezonu boyunca her gün binlerce turist ağırlıyor. Capri Adası aynı zamanda yat turizmi açısından da ülkede rağbet gören noktalardan biri olarak öne çıkıyor.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir